Zahit Alüminyum

 

Türkiye’nin en büyük entegre tesisleri arasında yer alan Zahit Alüminyum, Zahit BALBAY tarafından Adana’da kurulmuş olup Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesinde alüminyum profil, kompozit panel ve fotovoltaik panel üretmektedir.

 

Zahit Alüminyum,“İstikrar-Güven-Kalite politikası ile pazardaki yerini her geçen gün sağlamlaştırarak ilerlemektedir. 2 ayrı fabrikasında, 65.000 m² kapalı olmak üzere toplam 100.000 m² alanda 700 çalışanı ile hizmet vermektedir.

 

Zahit Alüminyum, sektördeki 30 yılı aşkın tecrübesini; dökümhane, kalıphane, ekstrüzyon pres hattı, eloksal yüzey işleme tesisi, elektrostatik toz boya tesisi, ahşap kaplama bölümü, mekanik işlem bölümü, alüminyum kompozit panel boyama ve üretim hattı, Solarfield fotovoltaik panel üretim hattı, Ar&Ge ve kalite kontrol birimlerine aktararak müşterilerine akılcı çözümler üreten bir firmadır.

 

Yıllık 22.000 tonluk billet döküm ve 25.000 ton ekstrüzyon profil üretim kapasitesine sahip 8 adet alüminyum ekstrüzyon profil hattı; yıllık 1.680.000 m² üretim kapasitesine sahip Alüminyum kompozit panel tesisi; yıllık 7.000 ton üretim kapasitesine sahip 2 adet elektrostatik toz boyama hattı; yıllık 700 ton üretim kapasiteli ahşap kaplama hattı; yenilenen tesisi ile birlikte yıllık 20.000 ton eloksal yüzey kaplama hattına ve yıllık 65 megawatt güneş enerji sistemi üretim kapasitesine sahiptir.

 

Zahit Alüminyum, ISO 9001-2008, İSO 14001 ÇYS ve OHSAS 18001 yönetim sistemlerine sahiptir. TSE, CE, ROHS sertifikalarına sahip ürünler üretmektedir. Ayrıca eloksallı ürünler için QUALANOD Avrupa standartlarına uygunluk belgesine; boyalı ürünler için QUALICOAT belgesine sahiptir. Zahit Alüminyum; Genel Merkez, Marmara ve İç Anadolu Mağazaları kapsamında oluşturduğu bayi ve mağaza ağı ile bugün Türkiye’nin her yerine ürün satışı yapmaktadır. Yurtdışı pazarlama faaliyetleri ile birçok ülkeye ihracat yapmaktadır.

 

Zahit Alüminyum, toplam kalite yönetim sistemini benimseyerek uluslararası kalite standartlarında üretim yapmaktadır. Gelişen teknolojiyi yakından takip ederek kaliteli ürünleri pazara sunmaktadır. Ar&Ge çalışmaları ve istikrarlı satış politikası ile ihtiyaçları belirleyerek müşteri taleplerine hızlı ve ekonomik çözümler bulmaktadır.