ESRA ÖZDEN YENİDEN SEÇİLDİ

2020-11-03

Girişimcilik Ekosistemi Derneği (GED) Başkanı Esra Özden, dünyanın en demokratik, en huzurlu ülkesinde yaşamanın ancak nitelikli girişimcilerle sağlanabileceğini söyledi.

 

GED’in ilk Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda konuşan Özden, son dönemde yaşanan olumsuz gelişmeleri çabuk unutmak gerektiğine  dikkat çekerek, “Güvenlik güçlerimiz ve yargı dışında herkesin gündemine değer yaratmayı alması gerektiğine inanıyorum. Çalışacağız, üreteceğiz. Katma değeri yüksek işler çıkaracağız. Demokrasi güçlü, hukukun üstün olduğu her ülkenin güçlü bir ekonomi zorunluluğu var” dedi.

 

TÜRKİYE’NİN İLKİ GED OLDU

6 ay önce kurulan GED’in girişimciliğin ve girişimcilik ikliminin geliştirilmesine katkı sağlayacak önemli faaliyetler gerçekleştirdiğini anlatan Özden, “Üniversitelerimiz kendi işinin patronu olmak isteyen, inovatif projeleri bulunan gençlerle dolu. Bu girişimcilerimize mentör sağlamak, melek yatırımcı bulmak ve kurumlardaki işlerini kolaylaştırmak bizim işimiz olacak. Adana’dan 5 yılda en az 5 dünya markası çıkarmak için yola çıktık. Kurduğumuz dernek kendi alanında Türkiye’nin ilki oldu” diye konuştu.

 

ADANA’YA İNKÜBASYON MERKEZİ

GED Başkan Yardımcı Barış Avcı da mentör ve melek yatırımcı bilgilendirme semineri etkinliğiyle başlayan faaliyetlerin Adana’ya bir kuluçka merkezi kazandırma sürecine girdiğini belirterek, “Çeşitli kurumlarla işbirliğinde Adana’ya bir inkübasyon merkezi kazandıracağız. İyi iş fikri olan gençlerimiz altyapısı eksiksiz bu merkezde işini geliştirecek” dedi.

GED Yönetim Kurulu Üyesi Yrd. Doç. Dr. Burak Nakıboğlu da girişimci heyecanı ile bilimin buluşturularak öncelikle Adana’dan olmak üzere marka girişimler için bir ekosistem çalıştırılacağını söyledi.   

 

ÖZDEN TÜM ÜYELERİN OYUNU ALDI

Divan Başkanlığını Müjde Doğan, Başkan Yardımcılığını Prof. Dr. Nazan Koluman, Yazmanlığını Ümit Akyıldızlar’ın yaptığı GED’in Genel Kurulu’na katılan tüm üyelerin oyunu alan Özden, görev dağılımının ardından yeniden başkanlığa seçildi. Özden’in Başkanlığındaki GED’in yönetiminde şu isimler yer aldı: Barış Avcı (Başkan Yardımcısı), Tezcan Altunordu (Genel Sekreter), Aysel Eyüpoğlu (Sayman) Yrd. Doç. Dr. Burak Nakıboğlu, Ümit Akyıldızlar ve Can Sezen.

Adana Sheraton Hotel’de gerçekleştirilen Genel Kurul sonrasında GED’in Yedek Yönetim Kurulunda Levent Uğurses, Nazan Koluman, Özlen Kaya, Kazım Aktaş, Hanife Körünoğlu, Utku Tansuğ ve Ozan Ulaş yer alırken GED’in Denetim Kurulu’na Mehmet Uluğtürkan, Müjde Doğan ve Kubilay Kurt seçildi.

İŞ FİKRİ OLAN GENÇLER ADANA'DA BÜYÜYECEK
Adana Ticaret Odası (ATO) Başkanı Atila Menevşe, “İnovasyona, katma değeri yüksek üretime ve markaya yönelik iş fikri olan gençlerimize sahip çıkarak bu kenti büyüteceğiz” dedi.
Potansiyeli girişimciler harekete geçirecek
Adana Ticaret Borsası ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Şahin Bilgiç, Çukurova’nın potansiyelini büyütecek esas unsurun girişimciler olacağını belirterek, “Gençlerimizi kendi bölgesinde başarılı girişimciler olarak yetiştirir, burada markalar çıkarmalarını sağlarsak büyümemiz hızlanacak” dedi.
“Girişimciye her kurum sahip çıkmalı”
Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, iş fikri olan girişimciye bir ya da birkaç kuruluşun değil, ilgili her kurumun destek vermesi gerektiğini söyledi.
{"type":8,"message":"Undefined index: REQUEST_SCHEME","file":"\/home\/ged\/htdocs\/ged.org.tr\/App\/Main\/Views\/news-details.php","line":8}