Girişimciliğin duayenleri Adana’ya geliyor

2020-11-03

Türkiye’de girişimciliğin geliştirilmesi alanında çalışan kurum yöneticileri ‘Melek Yatırımcılık ve Mentörlük Bilgilendirme Semineri’ için Adana’ya geliyor.

 

Girişimcilik Ekosistemi Derneği (GED) Başkanı Esra Özden, Çukurova’nın katma değeri yüksek üretimle büyüme zorunluluğu bulunduğunu belirterek, “Girişimcilik alanında ilgili bütün kurumlarımızla işbirliği yaparak yeni bir döneme giriyoruz. Çukurova, etkin iş planı olan her girişimcinin hedeflerine en hızlı ulaşacağı bölge yapmaya kararlıyız ” dedi.

 

GED’le Türkiye’nin benzeri olmayan içerikte bir sivil toplum kuruluşuna sahip olduğunu belirten Özden, girişimcisinden yerel yönetimine, melek yatırımcısından mentörüne herkesin başarı için hayat bulduğu sistemi çalıştırmak için yola çıktık. Bilgilendirme seminerleri ilk adımlarımızı oluşturacak. Girişimcilik alanında Türkiye’nin en etkin isimlerini ağırlayacağız. Girişimcilerimizi, şirket yöneticilerimizi, yatırımcılarımızı bu etkinliğe bekliyoruz” diye konuştu.

 

SEMİNER 31 MAYIS SALI

Girişimcilik Ekosistemi Derneği, Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA), Habitat - Uluslararası Girişimcilik Merkezi (UGM) işbirliğiyle gerçekleştirilecek  ‘Melek Yatırımcılık ve Mentörlük Bilgilendirme Semineri’ 31 Mayıs 2016 Salı günü Adana Sanayi Odası’nda gerçekleştirilecek.

GED Başkanı Esra Özden ve ÇKA Genel Sekreteri Dr. Lutfi Altunsu’nun açılış konuşmasıyla başlayacak seminerde UGM Direktörü Başak Saral, Şirket Ortağım Melek Yatırımcılık Ağı Başkanı Mehmet Buldurgan, Mentors Network Turkey Başkanı Mehmet Onarcan, Kovvan Ortak İnovasyon Platformu Kurucusu Emre Özbek konuşmacı olarak katılacak. Seminerle ilgili ayrıntılı bilgiler www.ged.org.tr internet adresinden temin edilebilecek. 

İŞ FİKRİ OLAN GENÇLER ADANA'DA BÜYÜYECEK
Adana Ticaret Odası (ATO) Başkanı Atila Menevşe, “İnovasyona, katma değeri yüksek üretime ve markaya yönelik iş fikri olan gençlerimize sahip çıkarak bu kenti büyüteceğiz” dedi.
Potansiyeli girişimciler harekete geçirecek
Adana Ticaret Borsası ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Şahin Bilgiç, Çukurova’nın potansiyelini büyütecek esas unsurun girişimciler olacağını belirterek, “Gençlerimizi kendi bölgesinde başarılı girişimciler olarak yetiştirir, burada markalar çıkarmalarını sağlarsak büyümemiz hızlanacak” dedi.
“Girişimciye her kurum sahip çıkmalı”
Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, iş fikri olan girişimciye bir ya da birkaç kuruluşun değil, ilgili her kurumun destek vermesi gerektiğini söyledi.
{"type":8,"message":"Undefined index: REQUEST_SCHEME","file":"\/home\/ged\/htdocs\/ged.org.tr\/App\/Main\/Views\/news-details.php","line":8}