Berdan Cıvata

 

 

Berdan Cıvata 1979 yılında yurt içi ve yurtdışında firmaların standart ve özel cıvata, somun, saplama ve ankraj gibi her çeşit ve kalitedeki bağlantı elemanları ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Tarsus’ta Yunus ve Hasan Şemsi kardeşler tarafından kurulmuştur. Kuruculardan Makine Y. Mühendisi Hasan Şemsi 6 yılı İstanbul Denet Civata'da, 6 yılı Adana'da STFA Civata'da olmak üzere 40 yılı aşkın yurtiçi ve yurtdışı deneyimi ile Türkiye’de en eski cıvata üreticisidir.

 

ISO, EN, ANSI, DIN, ASTM, AFNOR, JIS normları ve müşteri taleplerine göre üretim yapan Berdan Cıvata titiz üretim ve kalite anlayışı EN 17025 e göre Türkak tan Akredite Test Laboratuvarı, ısıl işlem tesisi , elektro, sıcak daldırma galvaniz ile çinko lamel kaplama tesisleri , otomatik somun üretim tesisleri, sıcak ve soğuk cıvata tesisleri ile tam entegre bir cıvata fabrikası olarak ulusal ve uluslar arası pazarda önemli bir yere sahiptir.

 

Bugün 63 ülkeye ihracat yapan Berdan Cıvata, enerji, çelik konstrüksiyon , rafineleri, petrokimya , makine, inşaat, gemicilik , tersanecilik , havaalanları ,hangarlar , köprüler , asmaköprüler , demir yolları, yol, tünel , baraj inşaatları, ve rüzgar enerji sektörü vb için yüksek dayanımlı cıvata, ankraj, saplama, dişli çubuk ve somun üretimini uluslararası kalite standartlarında ve müşteri taleplerini dikkate alarak yapmaktadır.

 

Türkiye’de CE Belgesi ve TUCSA MARK belgesini ilk alan cıvata fabrikası olan BERDAN CİVATA, Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’nde toplam 33.000 m²alan üzerinde kurulu olup, yüksek mukavemetli ve büyük çaplardaki bağlantı elemanları üretiminde çözümcü yaklaşımıyla, 265 kişilik personel kadrosuyla üstün hizmet vermektedir.

 

Berdan Cıvata AŞ, Berdan Yüzey Kaplama ve Laboratuvar Hizmetleri AŞ, Berdan ARGE AŞ olarak grup şirketlerinden oluşan BERDAN GRUP , Etik ve İtibar Derneği Üyesidir.